این آموزش توسط بسیاری از افراد موفق در زمینه پرورش قارچ استفاده شده 

این مجموعه برای شروع یک کسب وکار پرسود بسیار موفق بوده است

بهترین مجموعه برای کسب و کار زود بازده از ابتدا تا انتهای پرورش قارچ و کسانی که به فکر کسب درآمد و موفقیت در این کار پرسود هستند100 درصد توصیه میشود.

خرید آموزش پرورش قارچ

۰۹:۱۱:۰۲ | نويسنده : كارگاه قارچ
كود ورمي كمپوست پرورش قارچ

كمپوست در پرورش قارچ
آيا در پرورش قارچ ميتوانيم به جاي 3 فلش ، كمپوستها را بيشتر نگاه داريم و سود دهي بيشتري داشته باشيم ، زيرا كمپوستي كه بعد از فلش 3 خواهيم داشت باز هم داراي مواد غذايي است كه بتواند قارچ هاي بيشتري را توليد كند ؟!

 معمولا كمپوستها را بيش از 3 فلش نگهداري نميكنيم . هر چه كمپوست زمان بيشتري در سالنمي ماند ، به همان اندازه احتمال آلودگي نيز بالاتر ميرود، بنابراين كمپوستهاي استاندارد را معمولا بين 16 تا 18 كيلو بسته بندي ميكنند تا به اندازه همين فلش ها جوابگو باشد تا شما هزينهبيشتري براي اين موضوع نپردازيد

متاسفانه برخي شركتها هم برعكس ، كمپوستهايي بين 20 تا 25 كيلو توليد ميكنند ، اينكار براي آنها سوددهي بيشتري دارد اما براي شما خير.
براي مثال اگر شما بعنوان يك پرورش دهنده قارچ دكمه اي به آنها تعداد 500 كمپوست سفارش دهيد ، آنها اگر به ازاي هر كمپوست فقط 2 كيلو كمپوستبيشتر را در داخل كيسه ها بريزند در مجموع براي 500 كمپوست 1000 كيلو بيشتر فروش داشته اند در حالي كه شما نيمتوانيد كمپوست كمتري خريداري كنيد زيرا سالن شما بر اساس 500كمپوست ساخته شده است . و اگر بر اساس وزني خريد كنيد سالنتان خالي خواهد ماند.


در اينجا 2 شركت كمپوست سازي را مقايسه ميكنيم
شركت ملارد كمپوستهايش به طور متوسط 17 كيلويي بسته بندي ميشوند و تقريبا ميتوان گفت كمپوستها از نظر بسته بندي بسيار ايده آل هستند (البته در اينجا به هيچ عنوان كيفيت كمپوستها مد نظر نيست)

اما شركت مهر چين آريا معمولا كمپوستهايي با وزن بالاي 20 كيلو را عرضه ميكند. اين كمپوستها شايد در فلش سوم كه معمولا كمپوستها ، قارچ هاي ضعيف تري دارند مفيد باشد اما در كل از لحاظ هزينه اي كه به دوش ما مي اندازد به صرفه نيستند
بهترين روش براي حمل كمپوست به سالن پرورش قارچ

كمپوست قارچ از زمان توليد تا رسيدن به سالن پرورش قارچ ما موقعيت هاي آب و هواي متفاوتي را طي ميكند
 
معمولا به اين مرحله توجه زيادي نميشود ، اما بسيار مهم است كه در بهترين شرايط ممكن حمل و نقل شود

كمپوستي كه در گرما و آفتاب تابستان  و يا سرماي زمستان از كمپوست سازي دريافت ميشود بايد در حمل و نقل آنها نكاتي را رعايت كرد

 اگر تا بحال به كمپوست سازي هاي بزرگ رفته باشيد حتما ديده ايد كه كمپوستها در محل سردخانه نگهداي ميشوند و از آنجا به كاميون ها منتقل ميشود.

 اين نكته نشان ميدهد كه بايد كمپوستها در دماي مناسبي نگاه داشته شوند، و اينكه كمپوستپس از خروج از آنجا به زير آفتاب برود خيلي مناسب نيست.

براي پرورش دهندگاني كه محل پرورش قارچ آنها خيلي به كمپوست سازي ها نزديك نيست چاره اي جز انتقال كمپوستها در مسير طولاني نيست ، پس بايد راه حل هاي ديگري را در نظر داشت.
 

در گرماي تابستان چند نكته را حتما در نظر داشته باشيد
اول اينكه پيش از چيدن كمپوستها در كاميون يا وانت حتما پارچه يا برزنتي در كف آن پهن كنيد تا زمان رسيدن به كمپوست سازي فلز كف كاميون در اثر تابش مستقيم آفتاب گرم نشود.

پس از چيدن كمپوستها همان برزنت يا پارچه را بر روي كليه كمپوستها پهن ميكنيم و آنرا مرطوب نگاه ميداريم . اينكار در اثر حركت كاميون و برخورد هوا به برزنت خيس آنرا خنك ميكند

پس از رسيدن به سالن و زمان تخليه كمپوستها ، آنرا به سرعت به سالن منتقل ميكنيم تا در زير آفتاب قرار نگيرد.

 سالن را نيز پيش از ورود كمپوست حتما خنك نگه داريد تا كمپوستهايي كه در هواي گرم منتقل شده اند به سرعت دمايشان كم شود

در گرماي تابستان براي انتقال كمپوست از كمپوست سازي به سالن پرورش قارچ ترجيحا در شب اقدام نماييد تا هوا در اين زمان

در سرماي زمستان هم نكاتي وجود دارد

خوب مسلما در رمستان بهتر است كمپوستها در روز منتقل شوند.

بايد از يخ زدگي كمپوستها جلوگيري شود .پرورش قارچ يخ زدن كمپوستها از گرم شدن آن مضر تر است

نكته ديگري كه وجود دارد آن است معمولا در زمستانها زمين خيس است و كاميون ها به اين دليل كه عجله دارند زودتر بار را خالي كرده و برگردند شما را گاهي اوقات مجبور به تخليه درب سالنميكنند، در اين موارد تا حد ممكن از اينكار جلوگيري كنيد

در صورتي كه نتوانستيد از كاميون مستقيما به سالن وارد كنيد، پلاستيكي را حتما زير كمپوستها پهن كنيد، مخصوصا زماني كه باران مي بارد اين آلودگي به راحتي به سالن منتقل ميشود بنابراين در چنين مواقعي حتما موارد بهداشتي را رعايت كنيد

برچسب‌ها: ،ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]